Babička roku. Ptáte se, o co tady jde?

Každý člověk, je v něčem dobrý, v něčem vyniká. To, že mu již není dvacet let, není překážkou v tom, aby byl výjimečný, pro své okolí přínosný a aktivní člen společnosti. Souhlasíte?

Člověk je svými dovednostmi jedinečný v každé době, nehledě na věk. Soutěž Babička roku se snaží zábavnou a příjemnou formou lidem ukázat, že senioři rozhodně nepatří do starého železa. Právě naopak, mezigeneračním propojením soutěžících s jejich vnoučaty se snaží o zvýraznění důležitosti mezigeneračního soužití nejen v rodinách.

Babička roku Vám navíc dopřeje Vaši chvilku slávy, kdy se budete moci postavit na pódiu a předvést, co se ve Vás skrývá. V mnoha lidech je ukryt talent, který ve vyšším věku může být těžké ukázat, ale díky soutěži Babička roku mohou zazářit lidé, jednotlivci, jako takoví.

 

Komu je soutěž určena?

Soutěž je určena pro všechny prarodiče od 55 let, včetně. Mohou se účastnit babičky i dědečci!

 

Jak se přihlásit?

Elektronicky na našich stránkách. Přihlášku mohou vyplnit vnoučata nebo děti, stejně, tak můžete nominovat i kamarádku/kamaráda. Vybraní účastníci krajských kol budou poté zkontaktováni.

Nebo zasláním přihlašovacího formuláře na adresu uvedenou v kontaktech.

 

Krajská kola

Soutěžní disciplíny:

  1. Řízený rozhovor – představení sebe, svého kraje
  2. Volná disciplína – zpěv, tanec recitace, sport, ukázka vlastní tvorby – malování, háčkování, pletení, vyšívání, vaření, hra na hudební nástroj atd.
  3. Módní přehlídka – společenské oblečení dle vlastního výběru (popř., kroj). Vše za asistence vizážistky a stylistky.

 

Vždy je oceněn nejstarší soutěžící a obecenstvo hlasuje o babičku sympatie. Je vyhlášena zlatá, stříbrná a bronzová „Babička kraje 2017“.

Všichni účastníci se mohou těšit na krásné ceny a upomínkové předměty.

Z každého krajského kole vzejde zlatá babička roku, daného kraje. Těchto 14 kandidátek se poté utká v celorepublikovém finále, v Praze.